Česká společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL navázala spolupráci s thajským partnerem v oblasti dodávek a výroby vojenských vozidel.

Česká společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL, patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, v polovině ledna 2019 podepsala memorandum o porozumění s thajskou společností FICO. Stalo se tak během nedávné návštěvy české delegace v Thajsku vedené premiérem Andrejem Babišem.

Česká politická reprezentace v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem a zástupci českých firem v lednu absolvovali asijskou podnikatelskou misi v rámci níž navštívili i Thajsko.

Český premiér a reprezentanti českého průmyslu se setkali s thajským předsedou vlády Prajutch Čan-Očem i tamními politickými i armádními špičkami.

Jednou z důležitých součástí společných jednání bylo i podepsání memoranda o porozumění mezi společností EXCALIBUR INTERNATIONAL a společností FICO za přítomností českého předsedy vlády ze 17. ledna 2019.

Signovaný dokument zmiňuje spolupráci v oblasti dodávek obrněných vozidel nebo například výroby, prodeje, popřípadě servisu vozidel TATRA.

Skupina FICO je silným místním hráčem na poli pozemní techniky, který nejen v regionu reprezentuje přední výrobce vojenských systémů ze států NATO, ale také disponuje vlastními výrobními kapacitami. Ty jsou základem pro poskytování kvalitního servisu a technické podpory pro zákazníka přímo v místě potřeby.

„Memorandum je dalším krokem k upevnění spolupráce naší společnosti a thajského partnera při prosazování kvalitních produktů firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v jihovýchodní Asii, nikoli jen v Thajsku,“ potvrdil Radim Petráš, výkonný ředitel společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL.

(pel)