Zaměstnanci CSG již potřetí rozsvítili Strom splněných přání pro Domov u fontány.

Stejně jako v minulých letech se zaměstnanci CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) zapojili do charitativní aktivity – Strom splněných přání pro Domov u fontány. Tento domov poskytuje péči seniorům v Přelouči již více než 50 let a vánoční dárky od zaměstnanců CSG si jeho obyvatelé rozbalili již potřetí.

Akce Strom splněných přání vznikla v roce 2017 díky aktivitě personálního úseku proto, aby zaměstnanci průmyslové skupiny CSG mohli udělat radost lidem, kteří již kolem sebe nemají své blízké. Volba padla na přeloučský Domov u fontány.

Klienti si za pomoci sociálních pracovnic s předstihem napsali svá přání, která byla předána zaměstnancům CSG. „Společně jsme vybrali 34 dárků. Sedmnáct klientů jsme obdarovali osobně, zbylé dárky předali pečovatelé obyvatelům domova, kteří jsou imobilní,“ řekla personalistka Štěpána Šulcová, která dárky seniorům osobně přímo v domově předávala.

Mezi přáními byly například křížovky, vlna na pletení, deka s polštářkem nebo knihy. K samotnému předání dárků došlo ve slavnostní atmosféře přímo v Domově u fontány. Klienti si dárky hned u stromečku rozbalili. Navíc ke svým dárkům obdrželi poukaz od dlouholetého sponzora Domova u fontány, cukrárny DUO.

„Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům, kteří se do projektu Strom splněných přání pro Domov u fontány v Přelouči zapojili. I letos jsme, již potřetí, měli možnost stát se ‘Ježíškem‘ pro klienty domova seniorů bez rodin, která by je navštěvovala a zpříjemnila jim sváteční i všední dny. Stali jsme se na chvíli těmi, kteří způsobili velkou radost malou drobností,“ doplnila Štěpána Šulcová.

Odměnou pro všechny dárce byly šťastné úsměvy i slzy dojetí. Za celý Domov u fontány vyslancům z CSG poděkovala paní Jiřinka (94 let), která všem popřála krásné svátky, mnoho zdraví a klid do nového roku.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se neustále rozrůstá.