Na trh s mobilními telefony vstupuje nová značka Nothing, která zaujme nejen zajímavým designem. Novinku Nothing Phone (1) začne O2 jako jediný operátor v České republice prodávat 21. července, ale předobjednávka běží už teď. Zákazníci si telefon mohou pořídit i na splátky bez navýšení. Nejnovější zařízení zaujme průhlednými zády, světelnými designovými pásky i kvalitní přední kamerou. 

Po dlouhé době přichází mezi zavedené značky smartphonů nové a neotřelé zařízení od britské společnosti Nothing, kterou založil podnikatel Carl Pei. V úterý 12. července světu představil smartphone s jedinečným designem a již 21. července si jej mohou zájemci koupit u společnosti O2, která exkluzivně jako jediný operátor na českém trhu tuto novinku nabídne. I na splátky bez navýšení.

„Nothing Phone (1) rozčeří ustálený trh plný tradičních a známých značek zařízení. Telefon může svým futuristickým vzhledem oslovit především mladší uživatele, kteří jsou otevřenější novinkám,“ řekl Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení, a dodává: „Jsme zvědaví, jak smartphone obstojí v konkurenci ostatních zařízení střední třídy. Jedno je ale jasné, značka Nothing přichází ve velkém stylu.“Neotřelé jméno doprovází jedinečný vzhled i kvalitní vnitřek

Z designového hlediska je smartphone skutečně unikátní. Na první pohled zaujmou především částečně průhledná záda, která odhalují některé vnitřní součástky. Industriální vzhled umocňuje plastové tělo telefonu s hliníkovým rámečkem a zadní LED diody, které ale nejsou jen na okrasu.

„Diody slouží jako ukazatel stavu nabíjení baterie a mohou upozornit i na příchozí hovory a zprávy. Uživatel ocení světelné pásky i při fotografování pro přisvětlení scény,“ informoval Dostál.

Minimalistický vzhled podtrhují i dva zadní fotoaparáty, přičemž jeden z nich je ultraširoký, oba s rozlišením 50Mpx. Pro tvorbu kvalitních fotek nechybí ani optická stabilizace, u videí je pak samozřejmostí až 4K rozlišení.

„Nadstandartní přední kamera s rozlišením 16MPx vykouzlí perfektní selfies, což opět ukazuje zaměření značky na mladší uživatele, kteří kvalitní fotky zkrátka ocení,“ podotkl Dostál.

Výkonný procesor s podporou 5G sítě, čip Qualcomm Snapdragon 778G+, je srdcem Nothing Phone (1). Smartphone drží krok i strendem bezdrátového nabíjení a odemykání za pomoci čtečky otisku prstu. Ta je schovaná pod 6,55palcovým displejem s více než miliardou barev. Telefon běží na operačním systému Android 12 s Nothing OS a slibuje pravidelné aktualizace, které zaručí postupné zdokonalování chodu zařízení.

Atraktivní není pouze vzhled telefonu, ale i cenovka. Zákazníci si mohou na e-shopu operátora O2 vybrat ze tří velikostí paměti (8+128 GB, 8+256 GB a 12+256 GB), kdy cena začíná na 11 989 Kč. Už nyní si mohou zájemci smartphone předobjednat, Nothing Phone (1) je dostupný v bílé a černé barvě.

Společnost Nothing nabízí i ikonicky průhledná a lehká bezdrátová sluchátka Nothing Ear (1), která váží jen 4,7 gramů. Vysoký standard zaručuje i funkce potlačení hluku s možností spuštění transparentního módu.

Kvalitní spojení prostřednictvím Bluetooth 5.2 zákazník ocení například při telefonování, které zdokonalují i tři mikrofony. Našlapaná sluchátka si již nyní mohou zákazníci koupit na e-shopu.

Udržitelnost hraje pro Nothing klíčovou roli

Společnost Nothing založil v roce 2020 podnikatel Carl Pei, který tak navázal na úspěšnou dráhu své mobilní prvotiny OnePlus. Vedle netradičního názvu a vzhledu produktů je značka jedinečná také v tom, že se snaží minimalizovat svou uhlíkovou stopu.

„Udržitelnost je pro O2 velmi důležitá a jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout cestu, jak snížit svůj dopad na životní prostředí, a přesto mít hi-tech telefon. Toto zařízení je totiž z 50 % vyrobeno z odbouratelného bioplastu a hliníkový rámeček je plně recyklovatelný, což ukazuje cestu, kterou se v budoucnu bude vydávat stále více dodavatelů a my se těšíme, že podobných zařízení bude i v naší nabídce přibývat,“ doplnil ESG manažer společnosti O2 Milan Ruttner.

O2 je největším operátorem na českém trhu. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí. O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres.

Pro své zákazníky O2 nakoupilo řadu exkluzivních sportovních práv a díky tomu nabízí nejatraktivnější sportovní obsah na českém trhu. Společnost patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services a ICT. Vzhledem k tomu, že se trendy v telekomunikačním odvětví významně mění, zaměřuje se O2 rovněž na vývoj a nabídku jiných než tradičních telekomunikačních služeb. K nim patří zejména finanční služby jako pojištění zařízení či cestovní pojištění v mobilu. (sfr)