Operátor O2 zrychlil bezdrátový 5G Internet na doma na rychlost až 100 Mb/s. (Ilustrační foto)

Operátor O2 zrychlil bezdrátový 5G Internet na doma na rychlost až 100 Mb/s. Novým i stávajícím zákazníkům nabídne ve vybraných lokalitách pokrytých 5G sítí stabilní a rychlý Internet na doma s dvojnásobnou rychlostí než tomu bylo doposud. Internet s rychlostí až 100 Mb/s si budou moci zákazníci pořídit v rámci tarifu Internet HD Zlatý.

O2 aktuálně umožňuje připojení k vysokorychlostnímu 5G internetu více než milionu domácností.

„Naši inteligentní síť stavíme na pevných základech. Díky probíhající modernizaci, kdy kompletně měníme technologie a díky tomu zásadně navyšujeme kapacitu sítě, můžeme nabídnout zákazníkům stabilní a velmi rychlý internet, který uspokojí i ty nejnáročnější domácnosti,“ upřesnil technologický ředitel O2 Jan Hruška.

Internet HD Zlatý, jehož součástí je i základní balíček O2 TV, bude pro domácnosti v lokalitách pokrytých 5G sítí dostupný za akční cenu 549 Kč měsíčně (cena od 1. 9. 2022).

„Zájemci si mohou snadno ověřit dostupnou rychlost připojení v místě bydliště na webu www.zrychlujeme.cz. Tak, jak postupuje modernizace, rozšiřují se postupně i oblasti, kde si již zákazníci nemusejí lámat hlavu s tím, zda je špička, jestli není špatné počasí nebo soused zrovna nehraje on-line hry,“ vysvětlil Martin Čejka, ředitel fixních služeb v O2.

„Malá kapacita sítě a využívání zastaralých technologií bývá nešvarem u malých, lokálních poskytovatelů bezdrátového internetu. A upřímně, není nic horšího, než když nutně potřebujete vyřídit neodkladný problém v práci a váš internet vás svou rychlostí přenese někam hluboko do minulého století, pokud se tedy vůbec připojíte,“ dodal.

Díky O2 5G Boxu je zprovoznění internetu rychlé a snadné. Není potřeba vrtání ani návštěva technika. V pohodlí domova zvládne instalaci i laik. 5G Box stačí jen vyndat z krabice, zapojit do zásuvky a pak si už jen užívat stabilní a rychlé připojení.

Majitelům nabízí nejen atraktivní design, ale především výkonnou Wi-Fi 6, díky které se k modemu může připojit až 30 zařízení. O2 5G Box si mohou zákazníci pořídit k Internetu na doma na splátky bez navýšení, a to za 99 korun měsíčně po dobu 60 měsíců. Samozřejmostí je i prodloužená záruka 5 let.

O2 je největším operátorem na českém trhu. Hlasové, internetové a datové služby poskytuje zákazníkům od domácností přes malé a střední firmy až po velké korporace. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí.

O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres. (sfr)