Společnosti divize CSG Aerospace představí produkty na výstavě Airspace World v Ženevě. Ve dnech 8. až 10. března se ve švýcarské Ženevě koná první ročník veletrhu Airspace World 2023. Prestižní akce se zúčastní společnosti divize CSG Aerospace průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group.

Své produkty a služby budou prezentovat softwarové společnosti CS SOFT a ATRAK, pardubické radarové společnosti ELDIS a RETIA, nově se k nim připojí i společnost UPVISION.

Za CSG o tom informoval Andrej Čírtek.

Airspace World nahrazuje World ATM Congress, který se v minulých letech ve stejném předjarním termínu pravidelně konal ve španělském Madridu. Airspace World tak pokračuje v tradici největší a nejprestižnější události v oblasti řízení a managementu letového provozu na světě.

Společnost CS SOFT v Ženevě představí své produkty pro služby řízení letového provozu. Konkrétně půjde o ALS ATM systém, ATC simulátor, řešení Pagoda pro monitorování datalinkového provozu, Traffic Complexity Manager či zdokonalený víceúčelový nástroj pro situační přehled a šetření leteckých incidentů RadarView. K vidění bude i připravované řešení pro webové zobrazení CWS.

ATRAK, další softwarová společnost divize sídlící na pražském letišti Václava Havla, bude na veletrhu představovat své produkty určené zejména pro řízení letového provozu. Půjde například o produkt Aeronautical Billing (ATRAK-AB), plně automatizovaný fakturační systém, který shromažďuje a zpracovává data letových plánů z ATM systémů a volitelně z dalších zdrojů. Další prezentované systémy na veletrhu budou Aeronautical Statistics (ATRAK-AS), Aeronautical Information Management (ATRAK-AIM). Představí se také softwarové řešení v oblasti UTM (Unmanned Aircraft System Traffic Management) – výsledek spolupráce firmy UPVISION se společnostmi ATRAK a CS SOFT.

Pardubická společnost ELDIS bude na modelu letiště prezentovat celou svou řadu aktivních radarů. Tyto radary zahrnuje sestava RPL-2000, která je navržena tak, aby poskytovala kompletní řešení v oblasti řízení letového provozu. Radarová sada RPL-2000 se skládá z primárního přehledového radaru RL-2000, monopulzního sekundárního přehledového radaru MSSR-1 a přesného přibližovacího radaru PAR-E. Sestava radarů je doplněna softwarovým systémem pro řízení letového provozu ERDIS.


(Ilustrační foto).


RETIA představí svůj známý 3D radar ReGuard nově zakomponovaný do antidronového systému ReCas. Ten je určen pro civilní i vojenské aplikace a může proti dronům působit jak pomocí rušicích soft kill prostředků, tak i prostřednictvím hard kill nástrojů schopných jejich likvidace.

Dalším exponátem bude sofistikovaný systém ReDAT pro záznam hlasu, obrazu a dalších relevantních dat, který je schopen automaticky analyzovat, aby byla v přehledné a strukturované formě k dispozici uživatelům. Vysoce modulární systém se širokým integračním potenciálem plně pokrývá potřeby záznamu nejen v oblasti řízení letového provozu (ATM/ATC).

Poprvé se v rámci expozice CSG Aerospace představí i společnost UPVISION. Ta poskytuje špičkové služby správy a přístupu do vzdušného prostoru pro provozovatele dronů s možností vytvářet a sdílet dynamická data se všemi uživateli dronů. UPVISION vyvíjí softwarová řešení a rozvíjí provozní postupy umožňující bezpečný pohyb dronů ve vzdušném prostoru.

Dále působí v oblasti využití bezpilotních systémů pro rozmanité druhy leteckých prací a také ochrany před rizikovým a nepovoleným použitím bezpilotních systémů.

CSG Aerospace je divize holdingu Czechoslovak Group, která zastřešuje české a slovenské společnosti působících v oborech spjatých s letectvím. Společnosti se svými produkty a službami navzájem doplňují a nabízejí zákazníkům komplexní a profesionální řešení v mnoha oblastech civilního i bezpečnostního sektoru.

Divize je tvořena například společnostmi ELDIS, RETIA, European Air Services, Česká letecká servisní, CS SOFT, ATRAK, JOB AIR Technic, UPVISION nebo třeba Slovak Training Academy. (sfr)