Satelitní DIGI TV nově vysílá další tři televizní kanály v HD rozlišení. Ke změně došlo v noci ze 14. na 15. listopadu. Celkem má DIGI TV v satelitní nabídce již 39 stanic v HD kvalitě. Diváci mohou nyní ve vyšším rozlišení sledovat atraktivní filmy, seriály i dokumenty na HBO 2 HD a HBO 3 HD. Třetí stanicí, kterou satelitní DIGI TV vysílá od dnešního dne v HD kvalitě, je zpravodajský kanál ČT24.

Zpravodajský kanál ČT24 HD je k dispozici všem divákům již v ZÁKLADNÍM programovém balíčku, HBO 2 HD a HBO 3 HD mohou sledovat ti zákazníci, kteří mají zakoupený doplňkový balíček HBO, případně kompletní programovou nabídku více než stovky kanálů sdruženou do balíčku MAXI. Zákazníkům se set-top boxem KAON se změny provedly automaticky, kanál v HD rozlišení vidí na stejné pozici, kde dosud sledovali jeho verzi v nižším rozlišení. Pokud se tak nestalo, stačí set-top box restartovat.

Zákazníci s CA moduly provedou naladění ručně zadáním příslušných parametrů:

HBO2 HD:

SID 4016 – 12 245MHz, 3/4, Horizontal, 30 000, DVB-S2

HBO3 HD:

SID 4021 – 12 245MHz, 3/4, Horizontal, 30 000, DVB-S2

ČT24 HD:

SID 4024 – 12 245MHz, 3/4, Horizontal, 30 000, DVB-S2

Přesný návod, jak naladit nový kanál, diváci najdou v manuálech svých TV přijímačů. Kompletní seznam technických parametrů satelitní DIGI TV je k dispozici na cz.digi.tv/technicke-parametry-kanalu.

Všechny HBO stanice v HD

Prémiové kanály HBO nabízejí světové i české filmy, pohádky, seriály i dokumenty. Teď si je všechny užijí diváci v HD rozlišení a měsíc, co měsíc se mohou těšit na skvělé zážitky u televizní obrazovky. Například v neděli
18. listopadu odvysílá HBO HD od 20 hodin premiéru dobrodružné rodinné fantasy V Pasti času, nového dobrodružství studia Disney. Ve čtvrtek 16. listopadu potěší především děti na HBO 2 HD animovaný film Příšerákovi, na HBO 3 HD lze sledovat od 20:05 epizodu seriálového westernového dramatu Deadwood II. Na sobotní noc připravil kanál HBO 3 HD lahůdku: maraton 12 epizod 5. řady seriálu Ray Donovan s tím, že od 23. listopadu zařadí HBO do vysílání již 6. sérii oblíbeného seriálu, v němž hlavní hrdina Ray Donovan dělá všechnu špinavou práci za losangeleskou smetánku.

Počty HD kanálů na DIGI TV přibývají

Navyšování počtu kanálů v HD rozlišení je dlouhodobou prioritou DIGI TV. Diváci na satelitní TV mají k dispozici aktuálně 39 HD kanálů, na TV přes internet pak 58 z maximální nabídky, jež aktuálně čítá 113 televizních kanálů. Po poslední změně a přidání nových HD kanálů jsou všechny stanice z rodiny HBO, České televize, ale také Novy či Primy nyní na DIGI TV dostupné v HD rozlišení.