Akcie Twitteru propadly, stejně jako počet uživatelů této sociální sítě.

Cena akcií provozovatele sociální sítě Twitter na americké burze klesla o téměř 10 procent poté, co firma představila horší výhled hospodaření. Společnost také očekává růst nákladů kvůli většímu tlaku na kontrolu závadného obsahu. Akcie Twitteru uzavřely čtvrteční obchodování slabší o 9,84 procenta a prodávaly se za 30,80 dolaru (700 Kč) za akcii.

Twitter očekává v prvním letošním čtvrtletí tržby 715 až 775 milionů dolarů (16,3 až 17,6 miliardy korun). To je méně, než odhadovali analytici.

Firma varovala, že provozní náklady by v letošním roce mohly stoupnout o 20 procent.

Nárůst nákladů souvisí s větším tlakem na kontrolu obsahu příspěvků po skandálech ohledně porušování soukromí uživatelů, nenávistných komentářů nebo politických kampaní.

Twitter odstranil miliony závadných účtů. Kvůli tomu mu propadly statistiky počtu aktivních měsíčních uživatelů. Měsíčně nyní síť používá 321 milionů lidí, před rokem to bylo 330 milionů.

Prudký propad akcií následoval i přes meziročně lepší výsledky Twitteru v posledním čtvrtletí minulého roku. Zisk Twitteru stoupl na 255 milionů dolarů (5,77 miliardy Kč) a tržby vzrostly na 909 milionů dolarů (20,7 Kč).

Výsledkům pomohly hlavně příjmy z videoreklamy.