Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) podle Okamurova hnutí SPD zastrašuje občany a zneužívá své postavení, aby v Česku prosadil islamizační politiku. (Ilustrační foto)

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) prý zastrašuje občany České republiky, uvedlo Okamurovo hnutí SPD. Okamurovci naráželi na fakt, že se prověřuje, zda se někteří občané ČR, především na internetu a sociálních sítích, svými komentáři nedopustili schvalování masakru v novozélandském Christchurch. Podle Okamurova hnutí SPD jde o zastrašování a vyhrožování lidem. Navíc prý podle Okamurovců ministr vnitra zneužívá své postavení k prosazení multikulturní a islamizační politiky v Česku. 

„Ministerstvo vnitra a Policie ČR mají pomáhat a chránit, a nikoliv naše občany ústy ministra vnitra a policejního prezidenta zastrašovat a vyhrožovat jim. Hamáček zneužívá post ministra vnitra k prosazení multikulturní a islamizační politiky ČSSD a chce stíhat odpůrce islámu a imigrace,“ je uvedeno v prohlášení SPD.

Hnutí zmínilo také Hamáčkův výrok, že „islám už v minulosti prokázal a prokazuje nadále, že má nezastupitelnou a nevyčíslitelnou roli ve vývoji lidské společnosti.“

SPD upozornilo, že teroristických útoků a kriminálních činů ze strany muslimů ve světě je obrovské množství a akce bohužel vyvolává reakci.

„Tento teroristický útok i teroristické útoky muslimů, které jednoznačně převládají, jsou bohužel důkazem toho, že sen ´elit´ o multikulturní společnosti je nebezpečný. Části islámu jako je právo šaríja, džihád či práva žen, to jsou věci, které jsou neslučitelné s naším pojetím a chápáním demokracie,“ dodalo.

SPD proto prosazuje zákaz propagace islámské ideologie na území ČR. Návrh zákona již podali do sněmovny.

V souvislosti s masakrem muslimů v novozélandském Christchurch chce česká policie stíhat občany ČR za komentáře.

Policisté prověřují, zda se někteří občané ČR, především na internetu a sociálních sítích,  nedopustili schvalování tohoto trestného činu.

Všechny aktivity, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, policie pečlivě prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení.

Policie chce v Česku stíhat občany za komentáře masakru v mešitách na Novém Zélandě

(pel)