Hodinky ze stokusové limitované edice PRIM OK-A BRONZ patří do řady PRIM AUTOMATIC.

Společnost ELTON hodinářská představila hodinky ze stokusové limitované edice PRIM OK-A BRONZ, které zaujmou na první pohled. Masivní bronzové pouzdro doplňuje tmavě zelený číselník. Aktuální novince dodává na zajímavosti také řada drobných, zároveň ale nepřehlédnutelných detailů.

Hodinky patří do řady PRIM AUTOMATIC a jsou tedy osazeny kvalitním švýcarským strojkem ETA. Ostatní komponenty, včetně pouzdra, korunky, ručky i číselníku, byly vyrobeny v naší manufaktuře.

Designem se prolíná inspirace historií československého civilního letectví. Například písmeny „OK“, která najdeme na vteřinové ručce i na číselníku, se již od roku 1930 označují československá a česká civilní letadla. Zadní víko zdobí dvoulistá okřídlená vrtule. Tento znak se nacházel na knoflících předválečných stejnokrojů zaměstnanců ČSA.

Datumové okno je netradičně umístěno na pozici šesté hodiny. Nápis Nové Město nad Metují upozorňuje na místo původu hodinek.

Jedinečnost bronzových hodinek dotvoří sám jejich majitel

Materiálem, který konstruktéři pro tuto limitovanou edici vybrali, je bronz. Tento kov se po staletí používá pro výrobu šperků a uměleckých předmětů. V unikátní umělecké dílo se mohou proměnit i hodinky každého majitele.

Kouzlo bronzu totiž spočívá v povrchové ušlechtilé patině, která mu v průběhu času dodá zcela originální vzhled. Na ten má vliv prostředí, ve kterém se majitel hodinek pohybuje, a také jeho životní styl.

Patina bronz chrání před hloubkovou oxidací, která by mohla povrch nenávratně poškodit, proto není nutné a dokonce ani vhodné ji odstraňovat. Pokud zákanzík není se vzniklou patinou spokojen, lze hodinky opět vrátit do původního stavu.

Hodinky z limitované edice PRIM OK-A BRONZ patří mezi sportovněji laděné modely, díky minimalistickému designu jsou však vhodné pro každodenní nošení. Působivé je masivní bronzové pouzdro, originální vzhled hodinek dotváří tmavě zelený číselník.

Model je osazen kvalitním švýcarským strojkem ETA. Ostatní komponenty hodinek včetně pouzdra, korunky, ručky i číselníku byly vyrobeny v naší novoměstské manufaktuře.

Designem se prolíná inspirace historií československého civilního letectví. Vteřinová ručka je zakončena písmeny „OK“, kterými se již od roku 1930 označují československá a později česká civilní letadla.

Stejný nápis najdeme i na číselníku. Datumové okno je netradičně umístěno na pozici šesté hodiny. Toto řešení umocňuje čistý vzhled modelu. Nápis Nové Město nad Metují pod datumovým oknem upozorňuje na místo původu hodinek.

Zadní víko zdobí dvoulistá okřídlená vrtule. Stejný znak se nacházel na knoflících předválečných stejnokrojů zaměstnanců ČSA. Světle hnědý řemínek je ozdobně prošit v barvách trikolory.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z bronzu. Tento kov se po staletí používá pro výrobu šperků a uměleckých předmětů. Kouzlo bronzu spočívá v povrchové ušlechtilé patině, která mu v průběhu času dodá zcela originální vzhled.

Patina bronz chrání před hloubkovou oxidací, která by mohla povrch poškodit do hloubky, proto není nutné a dokonce ani vhodné ji odstraňovat. Pokud ale majitel není se vzniklou patinou spokojen, lze hodinky opět vrátit do původního stavu.

Aby nedošlo k nežádoucí oxidaci po reakci s pokožkou, je zadní víko i korunka vyrobeno z oceli s povrchovou úpravou DLC v černé barvě.

Společnost ELTON hodinářská vyrábí v Novém Městě nad Metují náramkové hodinky PRIM již víc než 70 let. Firma se dnes zaměřuje především na produkci mechanických hodinek a díky manufakturnímu způsobu výroby je v tomto oboru českým unikátem.

V současné době je ELTON součástí holdingu Czechoslovak Group, po boku dalších tradičních českých značek. Zázemí silné skupiny umožnilo další rozvoj společnosti, včetně investic do technologií i nových prodejen v Praze a domovském Novém Městě nad Metují. (sfr)