Holding Czechoslovak Group pokračuje v podpoře Vojenského fondu solidarity.

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) je již tradičním podporovatelem Vojenského fondu solidarity. I v letošním roce se holding rozhodl přispět na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžkých životních situacích, a to hned dvěma způsoby.

V průběhu října a listopadu se společnosti holdingu CSG a jejich zaměstnanci zapojili do charitativní sbírky ke Dni veteránů a v neděli 28. listopadu proběhla aukce hodinek PRIM MIG 15. Výtěžek poputuje do Vojenského fondu solidarity.

Hlavní myšlenkou Vojenského fondu solidarity je pomoc vojákům v činné službě a jejich rodinám v mimořádných a složitých situacích.

K finanční podpoře vojáků a jejich rodin organizuje fond různé druhy akcí, v rámci kterých můžou na jeho projekty přispívat jak vojáci a zaměstnanci ministerstva obrany, tak i široká veřejnost a soukromé společnosti. Jedním z významných partnerů Vojenského fondu solidarity je i holding Czechoslovak Group.

Holding CSG letos navázal na aktivitu z loňského roku, kdy společně s Galerii KODL zorganizoval aukci hodinek PRIM Orlík DLC – Věrni zůstaneme. Výtěžek, který činil 280 tisíc korun, putoval na účet Vojenského fondu solidarity.

Šek si převzala na začátku ledna jeho předsedkyně, brigádní generálka Lenka Šmerdová. Společnost ELTON hodinářská, jediný tradiční výrobce hodinek PRIM v České republice, se letos rozhodla fond podpořit aukcí prototypu hodinek PRIM MIG 15.

Charitativní aukce se uskutečnila v Galerii KODL 28. listopadu. Výjimečný prototyp, jediný svého druhu, byl vydražen za 270 tisíc korun, přičemž vyvolávací cena byla 100 tisíc korun.

Design hodinek PRIM MIG 15 je inspirován legendární českou stíhačkou MiG-15. Jde o první hodinky značky PRIM, na jejichž vývoji se podíleli i piloti. Práce na hodinkách trvala novoměstské společnosti více než dva roky. Výsledkem jsou přelomové, plně funkční letecké primky.

„Moc si vážím organizátorů projektu, kteří do dražby věnovali unikátní náramkové hodinky PRIM MIG 15 LE, jejichž konečná cena se v aukci vyšplhala na neuvěřitelnou částku 270 tisíc korun. Díky takovým štědrým přispěvatelům může fond efektivně a účinně pomáhat,“ řekla v souvislosti s aukcí hodinek brigádní generálka a předsedkyně Vojenského fondu solidarity Lenka Šmerdová.

Výsledek a aukci samotnou hodnotila pozitivně i generální ředitelka společnosti ELTON hodinářská Renata Červenák Nývltová.

„Když peníze pomáhají dobré věci, rádi se zapojíme. Proto jsme věnovali prototyp unikátních a ve všech směrech úspěšných leteckých hodinek PRIM MIG 15 LE do aukce, vedené Galerií KODL. Ta je zdarma vydražila a peníze odeslala na Vojenský fond solidarity. Poděkování patří také společnosti Flying Legends za námět, novému majiteli prototypu za částku 270 tisíc korun a v neposlední řadě pilotům proudových letounů, kteří hodinky z ELTONu testovali a napsali jejich příběh,“ uvedla Renata Červenák Nývltová.

Výtěžek z aukce hodinek byl slavnostně předán 16. prosince 2021.

Kromě dražby hodinek PRIM MiG-15 se společnosti holdingu Czechoslovak Group zapojily i do sbírky ke Dni válečných veteránů. V prostorách firem Excalibur Army, Tatra Trucks, ELDIS Pardubice, Tatra Defence Vehicle a také v holdingové centrále CSGM byly umístěny kasičky, do kterých mohli na pomoc vojákům a jejich rodinám zaměstnanci firem holdingu přispět.

Do sbírky se aktivně zapojil i mluvčí holdingu Czechoslovak Group Andrej Čírtek, který je dlouholetým členem Aktivních záloh Armády České republiky.

Andrej Čírtek obešel v Den válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopadu, s kasičkou karlínské kanceláře, ve kterých sídlí zastoupení CSGM. Výtěžek, který se v rámci holdingu Czechoslovak Group a jeho společností vybral, byl na konci listopadu odevzdán paní brigádní generálce Lence Šmerdové. (tis)