Protivládní aktivisté zablokovali pražský Karlův most v Praze starými auty. V noci na pátek na Karlově mostě zaparkovali dodávku se sloganem „Sorry vládo“ a další dva osobní automobily. Cílem akce je touto formou projevit nesouhlas s protikoronavirovými opatřeními vlády.

Karlův most je od roku 1965 pěší zónou. Vjezd na most mají zakázána nejenom motorová vozidla, ale i jízdní kola. Není jasné, jak se organizátorům protestu podařilo automobily na most dopravit.

Protestní akci „sorry vládo“ organizuje „Spolek rozhořčených občanů“, který si založil youtuber Mike Pán.

Na stránkách, na kterou odkazuje nápis na dodávce, je pouze několik vět kritizujících současná opatření vlády kvůli koronaviru.

„Nesouhlasíme s papalášstvím, které předvádí vláda ČR. Nesouhlasíme s neustálým zpřísňováním opatření vůči běžným občanům ČR,“ napsal organizátor.

Indidentem se zabývá pražská městská policie. Všechna auta již mají nasazenou botičku. Odtáhnout auta však policisté hned nemohou, neboť k tomu nemají zákonné oprávnění.

Mike Pán byl v době příjezdu strážníků na Karlův most nedaleko: jezdil po mostě na koloběžce. Strážníci mu za to chtěli dát pokutu, ale protože s nimi přestupek nechtěl řešit, museli situaci řešit tím, že „věc“ oznámí správnímu orgánu.

Pod přezdívkou Mike Pán vystupuje Mikael Oganesjan, který je známý záměrným pácháním přestupků a urážením příslušníků městské policie. (sfr)