Premiér České republiky Andrej Babiš a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková navštívili v pondělí odpoledne v rámci své návštěvy Mezinárodního strojírenského veletrhu expozici Kovosvitu MAS.

Poté, co před polednem společně se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim slavnostně otevřeli slovenskou expozici na MSV a prohlédli si výstavu 100ries, jejíž součástí je historický soustruh MCSY 80 A z produkce Kovosvitu MAS zvaný Boháro, poctili svou návštěvou přímo stánek této jihočeské firmy.

Generální ředitel Libor Kuchař vládní delegaci představil letošní novinku v produkci Kovosvitu MAS soustruh KL285 a stručně seznámil vzácné hosty s historií i současností tradiční strojírenské firmy ze Sezimova Ústí, která v příštím roce oslaví 80. výročí od svého založení.

„Kovosvit na strojírenském veletrhu za šedesát let jeho existence ani jednou nechyběl,“ připomněl Jaroslav Hanák, předseda Svazu průmyslu a dopravy, který doprovázel vládní delegaci spolu s Jiřím Kulišem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Veletrhy Brno.

Když se ministryně Marta Nováková zeptala, čím by vláda mohla firmě, jako je Kovosvit MAS, pomoci, odpověděl generální ředitel Libor Kuchař okamžitě: „Podporou technického vzdělávání. Tím, aby se technické obory těšily větší prestiži.“

Právě nedostatek pracovníků je hlavním problémem Kovosvitu MAS. I kvůli dlouhodobému nedostatku pracovníků především v dělnických profesích získal podnik nedávno dvacet pracovníků z Ukrajiny, které v současné době zaškoluje.

Vládní delegaci na stánku Kovosvitu MAS přivítal též Michal Strnad, majitel společnosti INDUSTRY INNOVATION, která Kovosvit MAS od roku 2016 vlastní, a jeho otec Jaroslav Strnad, zakladatel průmyslového holdingu Czechoslovak Group, který na začátku letošního roku převedl na svého syna Michal Strnada.

Společnost Kovosvit MAS, a. s.má téměř osmdesátiletou tradici ve výrobě a vývoji obráběcích strojů. Je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice.

Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Kovosvit MAS nabízí svým zákazníkům komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu a výrobky té nejvyšší kvality.

V září roku 2016 vstoupila do Kovosvitu MAS jako strategický investor společnost INDUSTRY INNOVATION. Přestože INDUSTRY INNOVATION spolupracuje s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP, působí samostatně a není členem tohoto holdingu, do něhož nepatří ani organizačně ani z hlediska manažerských procesů. (sfr)